Grenada 7 Günlük Seyir Rotası

 

Grenada

Windward Adaları'nın en güney batısında olan Grenada, Carriacou ve Petite Martinique'yi içeren bir ada ulusunun parçasıdır. Parlayan Karayipler'de yelken açmak inanılmaz bir zevktir. Grenada, bu birinci sınıf seyir yerinin güney ucunda bulunuyor. Yeni manzaraları arzulamaya başladığınızda, bu yemyeşil ve güzel ada en iyi seçimlerdendir.


25 °C'lik yıllık ortalama sıcaklığı ve istikrarlı rüzgarları, Grenada'nın tüm yıl boyunca baştan çıkarıcı şekilde cennetvari kalmasını sağlamaya yardımcı olur. Başlangıçta bir baharat adası olan Grenada’nın havasında, tarçın ve hindistan cevizi kokusu hakim ayrıca, yerli halkı da gerçekten dost canlısı. Grenada'nın başkenti St. George; zengin tarihi ve kültürünün yanı sıra doğal güzelliklerini koruyan, eski bir yanardağ kraterinin yamacıyla çevrili ve at nalı biçimli bir limana dayanan popüler tatil beldesidir.
 
Dalış

Grenada'yı çevreleyen deniz çok sayıda gemi batağına ev sahipliği yapıyor. En önemlisi Karayipler'deki en büyük batık Bianca C. Sahil şeridi boyunca derinliklerine göre değişen mesafelerde yer alan bu gemilerin yanı sıra, bir su altı yanardağı da kolayca incelenebilir. Volkanik toprak, çeşitli ve bol deniz yaşamı üretir; Grenada çevresindeki mercan kayalıkları, sağlıklı ve gelişmektedir, bu zaman geçtikçe nadir bulunan bir şeydir.


Grenada Molinière Sualtı Heykel Parkı

Grenada Molinière Sualtı Heykel Parkı, heyecan arayanlara ve sanat tutkunları için gidilecek inanılmaz bir yerdir. İngiliz heykeltıraş Jason Taylor, su altında heyecan verici parçalardan oluşan bir koleksiyon oluşturdu, Şimdi ise bunlar etraflarındaki yaban hayatı için eve dönüştüler.

 

Spor

Grenada'da polo ve yarış yoksa da, spor meraklıları hayal kırıklığına uğramayacak. Adaların önde gelen golf sahası, zorlu delikleri ve Karayipler'in yanı sıra Atlantik'in de muhteşem manzaralarını sunmaktadır. Kriket sevilen bir milli spordur. Adaların yeni Ulusal Stadyumu; eski rakip olan İngiltere ve Batı Hint Adaları arasındaki müsabakayı içeren, Grenada Cricket Classics 2008'e ev sahipliği yaparak, önemli kriket yerlerinden olmaktadır.

 
Louis Limanı

Mükemmel tatil beldesi, kulüp ve köy topluluğu olarak lanse edilen Port Louis, her yıl 30 Ocak ile 3 Şubat arasında gerçekleşen Grenada Yelken Festivali sırasında kalabalıklaşan, Creole tarzı bir marinadır. Dört günlük Uluslararası Yat Yarışları ve iki günlük Digicel Work Boat Regetta’ya ev sahipliği yapar. Uluslararası ve geleneksel yelkenciliğin eşsiz karışımı olmasıyla, meraklılarının kaçırmak istemeyeceği bir festivaldir.

 
Adalar

Carriacou Adası ve Petite Martinique adaları, Grenada'nın kuzeydoğusundadır ve yerli Grenada’lıların daha sakin yaşam biçimine bir bakış sunmaktadır. Hem zengin tarihi etkinliklere hem de kültürel festivallere ev sahipliği yapan Carriacou ve Petite Martinique, günübirlik ziyaret edilecek muhteşem adalardır. İsterseniz burada konaklayarak, hoş geçmişini derinlemesine inceleyebilirsiniz.

 

Grenada 7 Günlük Seyir Rotası

 

Read more